İnançder tarafından organize edilen ” Diksiyon,etkili konuşma ve beden dili” seminerine konuşmacı olarak katılan Sn.Yasemin GEZEROĞLU’ na çok teşekkür ediyoruz.
Yasemin GEZEROĞLU Kimdir ?

 

1983 İstanbul Doğumlu, Türkiye Radyolarındaki İlk Havacılık Programı “Rüzgâr Gülü”nün yapımcısı ve yönetmeni (TGRT FM) … Aynı zamanda sunuculuğunu gerçekleştiren Yasemin Gezeroğlu, Askeri havacılık, Sportif havacılık, Sivil havacılık, havacılığın tarihinden günümüze kadar, merak edilen bir çok dalı hakkında bilgi sahibi olup, sayılı üniversite ve özel okullarda, havacılık kulüplerinde danışmanlık ve rehber öğretmenlik yapmakla birlikte hayatında bir çok ilklere yer vermiştir.

Üç yaşındayken annesinin oyalı mendiline, tahta mandal bağlayarak yapmış olduğu paraşütünü evinin penceresinden aşağıya sallandırarak başladığı ve hayallerini kurduğu havacılık macerasını gerçeğe dönüştüren Yasemin Gezeroğlu, tam 17 yıl sonra Türk Hava Kurumu Eskişehir İnönü Eğitim Merkezinde T-10B paraşütüyle atlayış yaparak çocukluk hayalini gerçekleştirip, paraşüt eğitimin’den model uçağa… Planör  temel eğitiminden sivil akrobasi ve R/C’ye kadar bir çok özel eğitim alıp, Uluslararası FAI “A” ve “B” lisanslı serbest paraşütçü, R/C pilotu ve Model Uçak Rehber Öğretmenliği Yapmaktadır.

 

Sabiha Gökçen, Feza Evrensev gibi değerli havacıların yetiştiği Ankara Etimesgut Türkkuşun’dan Model Uçak, Roket, Radyo Kontrollü İnsansız Hava Aracı gibi havacılığın önemli dallarında eğitim alıp, kendisini bu dallarda geliştirmekle kalmayıp, İstanbul Model Uçak Kulübü’nün İlk ve Tek Bayan Üyesi olmuştur.

İletişim Alanında ise, TRT Baş Spikerlerin’den Diksiyon, Sayın Bülend Özveren, Dr. Attila Sarıkayalı, Gülgûn Feyman, Orhan Ertan Han ve Bengül Erdamar, Müge Oruçkaptan, Nuran Kutlubay gibi üstatlar dan Profesyonel – Etkili konuşma, Radyo Televizyon Spikerliği ve Sunuculuğu eğitimi alarak, 2005 yılından itibaren radyolarda haber spikerliği, program sunuculuğu, özel açılış, VIP ve Ödül Töreni Sunuculuğu yapmaktadır..

2005-2006 Eğitim Öğretim Döneminden İtibaren, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Merkezinde Diksiyon Eğitmenliği görevine  devam etmektedir. 2011 yılında ise Başkent İletişim Bilimleri Akademisin den başarıyla mezun oldu.

Özel  Sinema – Tv  eğitimi alarak, bu güne kadar almış olduğu havacılık ve diğer eğitimleri bütünleştirip, Türkiye Radyoların daki İlk Havacılık Programı “Yasemin Gezeroğlu ile Rüzgâr Gülü” ne imza atmıştır. Türkiye de havacılıkla ilgilenen ve profesyonel anlamda uçan ilk bayan spikeri ve sunucusudur. En Önemli Başarılarından biri ise, Türkiye deki İlk Sivil Bayan R/C (Radyo Kontrollü İnsansız Hava Aracı) Pilotu ve Eğitmeni olmasıdır.

 

Ayjet Anatolian Stars Flight School’dan 2012 yılında başarıyla mezun olup,  Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Onaylı Uluslararası Lisanslı Pilot’tur. (PPL)

2010 yılı itibariyle İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Muhabere, Haber Merkezi, 155 ve Mobese birimlerinde görev yapan polislerin eğitmeni olup, Türkiye de bir ilk olarak 2014 – 2015 yılında kurulan Rehine Müzakere Team Polislerine İş Disiplini Çerçevesinde konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaşmaktadır.

2010 – 2011 yılında Dünyanın İlk Kent Televizyonu İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin Televizyon Kanalı Olan İSTweb Tv’nin (İstanbul Web Tv’nin) Kuruluş aşamasında göreve getirilmiştir. Kanal’ın Kurucu-Hocası olarak, Haber Merkezindeki  tüm çalışan personellere eğitim verip muhabirliğe hazırlayarak İSTweb Tv’nin hocalık görevini yapmıştır. Bu başarısının ardından,  İSTweb Tv’nin ilk Spikeri ve ekran yüzü olarak kamera karşısına geçip, haber spikerliği ve sabah kuşağı yayınlarını sunmuştur.

Şu ana kadar toplamda 2849 haber bültenini ekran karşısında profesyonel anlamda sunmanın yanı sıra 4369 perfore haber seslendirmiştir.

2013 – 2014 Eğitim ve Öğretim yılların da Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer Eğitim Merkezinde İletişim ve Diksiyon Eğitimi vermiştir.

2014 Yılında Türk Hava Yollarının Belirlemiş Olduğu Eğitmenlerine ve Kaptan Pilotlarına Etkin İletişim ve Diksiyon Eğitimi vermiş olup halen seslendirme ve Eğitmenlik Görevlerine Devam Etmektedir…

İdealist düşünce ve uzmanlık alanları doğrultusunda, ilerleyen yıllar da, (İlk Bayan) Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olmayı hedeflemektedir.